Akcesoria do basenów

0
356

Nie da się nie zauważyć rosnącej popularności basenów ogrodowych w naszym kraju. Przyznajmy otwarcie – o ile niegdyś baseny ogrodowe czy ich bardziej prestiżowe i luksusowe domowe odpowiedniki były domeną ludzi bogatych lub bardzo zamożnych, tak dzisiaj basen jest dostępny praktycznie dla każdego. Bo basen w cale nie musi być drogą inwestycją, o ile naszą budowę poprowadzimy mądrze i rozważnie z pomocą profesjonalistów https://www.folkpool.pl/, którzy pomogą nam w kalkulacji, wyborze wielkości basenu, jego kształtu i ewentualnych akcesoriów. Bo jak się okazuje posiadanie basenu to tylko początek – rynek oferuje coraz więcej ciekawych artykułów, za pomocą których wspólna zabawa w basenie będzie jeszcze ciekawsza, ale również poprawią jego funkcjonalność i użytkowanie.

Zasadniczo akcesoria do basenów możemy podzielić na dwie grupy: elementy wyposażenia basenu, które zapewnią czystą wodę w naszym basenie https://www.folkpool.pl/pl/firma/odkurzacze-i-akcesoria-do-czyszczenia-basenu,709.htm, oraz artykuły dzięki którym czas spędzony w wodzie będzie znacznie przyjemniejszy.

Do zachowania czystej wody służą systemy umożliwiające wychwytywanie zanieczyszczeń z powierzchni wody jak np. siatki, jak również specjalne odkurzacze dzięki którym dno i ściany naszego basenu będą pozbawione dużych zanieczyszczeń w postaci liści lub innych materiałów, które mogą się przedostać do wody z powietrza. Zakup pompy filtrującej to jest konieczny warunek, który zapewnia czystą wodę w basenie, a stosowany z chemią basenową sprawia, że kąpiel jest nie tylko przyjemna, ale także bezpieczna.

Wykorzystując do czyszczenia chemię basenową warto zaopatrzyć się w dozownik chloru lub pływak, dzięki któremu aplikowane środki bakteriobójcze będą podawane w zalecanych dawkach. Jeśli dysponujemy niewielkim basenem, zawsze warto zastanowić się nad zakupem podgrzewacza wody bądź mat solarnych bazujących na energii czerpanej z powietrza. W przypadku nieco większego basenu, dobrze jest pomyśleć nad instalacją paneli słonecznych lub pompy ciepła, o ile zależy nam na przyjemnej kąpieli nie tylko w dni upalne.

Nie tylko akcesoria do czyszczenia wody w basenie są warte zakupu, ale ciekawą pozycję stanowią gadżety, które sprawią, że wypoczynek i kąpiel w wodzie będzie jeszcze przyjemniejsza. Przykładem mogą być np. spryskiwacze, które tworzą nad basenem charakterystyczną fontannę, lub wieszak na szklanki pływający po powierzchni wody, schładzając napoje.