Akcesoria do basenów

0
479

Nie da się nie zauważyć rosnącej popularności basenów ogrodowych w naszym kraju. Przyznajmy otwarcie – o ile niegdyś baseny ogrodowe czy ich bardziej prestiżowe i luksusowe domowe odpowiedniki były domeną ludzi bogatych lub bardzo zamożnych, tak dzisiaj basen jest dostępny praktycznie dla każdego. Bo basen w cale nie musi być drogą inwestycją, o ile naszą budowę poprowadzimy mądrze i rozważnie z pomocą profesjonalistów https://www.folkpool.pl/, którzy pomogą nam w kalkulacji, wyborze wielkości basenu, jego kształtu i ewentualnych akcesoriów. Bo jak się okazuje posiadanie basenu to tylko początek – rynek oferuje coraz więcej ciekawych artykułów, za pomocą których wspólna zabawa w basenie będzie jeszcze ciekawsza, ale również poprawią jego funkcjonalność i użytkowanie.

Zasadniczo akcesoria do basenów możemy podzielić na dwie grupy: elementy wyposażenia basenu, które zapewnią czystą wodę w naszym basenie https://www.folkpool.pl/pl/firma/odkurzacze-i-akcesoria-do-czyszczenia-basenu,709.htm, oraz artykuły dzięki którym czas spędzony w wodzie będzie znacznie przyjemniejszy.

Do zachowania czystej wody służą systemy umożliwiające wychwytywanie zanieczyszczeń z powierzchni wody jak np. siatki, jak również specjalne odkurzacze dzięki którym dno i ściany naszego basenu będą pozbawione dużych zanieczyszczeń w postaci liści lub innych materiałów, które mogą się przedostać do wody z powietrza. Zakup pompy filtrującej to jest konieczny warunek, który zapewnia czystą wodę w basenie, a stosowany z chemią basenową sprawia, że kąpiel jest nie tylko przyjemna, ale także bezpieczna.

Wykorzystując do czyszczenia chemię basenową warto zaopatrzyć się w dozownik chloru lub pływak, dzięki któremu aplikowane środki bakteriobójcze będą podawane w zalecanych dawkach. Jeśli dysponujemy niewielkim basenem, zawsze warto zastanowić się nad zakupem podgrzewacza wody bądź mat solarnych bazujących na energii czerpanej z powietrza. W przypadku nieco większego basenu, dobrze jest pomyśleć nad instalacją paneli słonecznych lub pompy ciepła, o ile zależy nam na przyjemnej kąpieli nie tylko w dni upalne.

Nie tylko akcesoria do czyszczenia wody w basenie są warte zakupu, ale ciekawą pozycję stanowią gadżety, które sprawią, że wypoczynek i kąpiel w wodzie będzie jeszcze przyjemniejsza. Przykładem mogą być np. spryskiwacze, które tworzą nad basenem charakterystyczną fontannę, lub wieszak na szklanki pływający po powierzchni wody, schładzając napoje.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.