Co powinno się znaleźć w torbie medycznej?

0
576

Typowe wyposażenie ratownika medycznego to torba medyczna, w której transportowane są różnego rodzaju medykamenty. W niniejszym artykule spróbujemy się zastanowić jakie elementy powinny się znaleźć w takiej torbie, jakie wyróżniamy rodzaje toreb medycznych oraz czym się charakteryzują produkty tego typu wysokiej jakości.

Jakie przykładowe elementy powinny się znaleźć w torbie medycznej?

Torba medyczna to rozwiązanie, które jest połączeniem w pełni wyposażonej apteczki, ampularium oraz czegoś więcej. Lekarz lub ratownik medyczny jest w stanie za jej pomocą przetransportować duże ilości ampułek z lekarstwami. Na pewno w typowej torbie jest miejsce na igły, wenflony, strzykawki, maseczki, różne rodzaju opatrunki, gazy i kompresy jałowe, opaski uciskowe, maseczki, kołnierz ortopedyczny, szyny stabilizujące, folia termoizolacyjna, zamrażacz sztuczny lód, woda utleniona, nożyczki ratownicze, rękawiczki ochronne, chusta opatrunkowa, koc ratunkowy, staza taktyczna, przylepiec i wiele innych różnorodnych elementów. Oczywiście wyposażenie torby medycznej w dużej mierzy zależy od specjalizacji danego lekarza lub ratownika medycznego oraz charakterystyki akcji, w której bierze udział.

Rodzaje toreb medycznych

Wyróżniamy torby medyczne dostosowane do określonych specjalizacji. Na przykład plecak ratowniczy dla ratowników górskich, dużą lekarską torbę medyczną do transportu np. w kartce, torbę medyczną dla pielęgniarek, torbę na ekwipunek strażacki, torbę na inhalator tlenowy oraz kilka innych toreb dopasowanych do specjalizacji.

Charakterystyka toreb medycznych

Torby tego typu z reguły są wyposażone w praktyczne przegrody i kieszenie. Niektóre mają specjalne miejsce na sprzęt typu laptop lub dokumenty. Wszystkie torby powinny być wykonane z materiału wysokiej jakości odpornego na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne. Z reguły zewnętrzna warstwa jest powleczona warstwą teflonu odpornego na warunki pogodowe. Większość toreb tego typu jest uzupełniona o elementy odblaskowe. Więcej na temat toreb medycznych można znaleźć na https://platformaratownicza.pl/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.