Co stosować na spalanie tłuszczu?

0
490

Ćwicząc zyskujemy zdrowie i witalność, jednak wielu trenującym osobom zależy przede wszystkim na utracie tkanki tłuszczowej. Niektóre suplementy diety pomagają w szybszej utracie zbędnych kilogramów. Warto poznać te specyfiki i stosować je jako dopełnienie zdrowej diety oraz regularnych ćwiczeń.

Spalacze tłuszczu

Bardzo popularne wśród ćwiczących są tzw. spalacze tłuszczu. To nic innego, jak suplementy diety, których celem jest przyspieszenie metabolizmu. Pomagają one również w pozbyciu się nadmiaru wody z organizmu. W składzie najczęściej znajduje się kofeina lub tauryna, witaminy, takie jak witamina B6, oraz l-karnityna. Ta z kolei często występuje jako osobny suplement diety. Ma za zadanie wspomagać metabolizm tłuszczów. Dzięki temu tłuszcz szybciej jest “spalany”, a dokładniej zmniejsza się objętość komórek tłuszczowych, co skutkuje zmniejszeniem masy ciała. Wszystkie spalacze tłuszczu, w tym L-karnitynę stosuje się okołotreningowo. Producenci suplementów diety zalecają stosowanie spalaczy tłuszczu przed treningiem, najlepiej popijając ten suplement diety szklanką wody. Spalacz tłuszczu należy zażyć na około 30 minut przed ćwiczeniami.

Koncentrat z zieloną herbatą

Zielona herbata również wspomaga odchudzanie. Zmniejsza ilość wody w organizmie oraz działa antyoksydacyjnie. Może być idealnym suplementem diety dla osób, które np. robią detoks organizmu. Jest to naturalny koncentrat z liści zielonej herbaty – działa więc o wiele bardziej skutecznie w porównaniu z tradycyjnym naparem.

Należy pamiętać, że żaden suplement diety nie jest zamiennikiem ćwiczeń i zdrowej, zbilansowanej diety. Gdy nie dbamy o to co jemy, niestety nie schudniemy. Suplementy, takie jak spalacze tłuszczu, czy aminokwasy mają za zadanie jedynie wspomóc proces chudnięcia. Spalacz tłuszczu nie zastąpi więc regularnych ćwiczeń. Aby móc chudnąć systematycznie, warto zadbać o dobrze dobrane ćwiczenia, ich regularność oraz odpowiednią intensywność. Tylko w ten sposób będziemy w stanie osiągnąć wymarzoną i wysportowaną sylwetkę w krótkim czasie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.