Co zabrać ze sobą na morsowanie?

0
677

Mogłoby się wydawać, że morsowanie wiąże się ze zrzuceniem z siebie ciuchów i wskoczeniem do zimnej wody. Nic bardziej mylnego. Planując kąpiel w zimnej wodzie musimy pamiętać o zabraniu ze sobą różnych części garderoby.

Zazwyczaj pierwsza kąpiel to duża dawka ekscytacji, endorfin i pozytywnej energii. Zanim jednak staniemy oko w oko z zimnym zbiornikiem wodnym musimy się do tej chwili odpowiednio przygotować. Podstawą jest przygotowanie odpowiedniego ekwipunku.

Podstawa – strój kąpielowy oraz duży i ciepły ręcznik

Podstawą jest kostium kąpielowy. Mężczyźni powinni ubrać obcisłe kąpielówki, w drodze wyjątku można ubrać spodenki, ale trzeba mieć na uwadze, że w spodenkach po wyjściu zbiera się woda. Natomiast kobiety najłatwiej mają w stroju dwuczęściowym. W przypadku jednoczęściowego również potrzeba się trochę więcej pogimnastykować po wyjściu z wody.

Suchy, ciepły i duży ręcznik. Wydaje się to takie proste jednak wielu początkujących morsów o tym zapomina zabierając ze sobą pierwszy z brzegu ręcznik kąpielowy. Naturalnie lepiej po wyjściu z wody otulić się czymś co ma trochę miłej ciepłej tkaniny niż małym ręcznikiem, którym ledwo można się wytrzeć.

Wygodna ciepła odzież

Przed wejściem do wody i po wyjściu niezbędne jest nałożenie na siebie wygodnej i ciepłej odzieży. Spodnie dresowe, bluza, ciepłe buty oraz skarpety to podstawa jakiej nie może zabraknąć podczas zimowej pogody. Dlaczego akurat dresy? Można je szybko założyć i ubrać. Morsowanie to specyficzna dziedzina sportu a nie rewia mody w związku z czym sportowy strój jest jak najbardziej mile widziany.

Planując strój warto mieć na uwadze, że głowa, stopy oraz dłonie są najbardziej podatne na wychłodzenie po wyjściu z wody. Dlatego rekomendujemy zaopatrzenie się w czapki do morsowania, rękawice do morsowania oraz specjalistyczne buty do morsowania lub skarpety do morsowania.

Czapki oraz rękawice dla morsów są wykonane z elastycznego neoprenu dzięki czemu czapki dopasowują się do kształtu głowy i znakomicie chronią głową przed zimnem. Natomiast rękawice są na tyle elastyczne, że są niemal nieodczuwalne na dłoniach pomimo całkiem sporej grubości. Ponadto, polecamy skorzystać z butów z neoprenu, które zdecydowanie poprawiają komfort termiczny w zimnej wodzie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.