Czemu piłka nożna to najpopularniejszy sport?

0
1088

Jednych fascynuje Lebron James wykonujący efektowny wsad do kosza. Inni znowu są zachwyceni kapitalnie zdobytym gemem przez Novaka Djokovica. Jednak na świecie istnieje największa grupa osób, którzy są pod wrażeniem kolejnych zdobywanych bramek przez Lionela Messiego lub Cristiano Ronaldo. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ piłka nożna elektryzuje kibiców na całym świecie i to ona generuje największą oglądalność w telewizji.

Piłka nożna zdominowała cały świat

Najwięcej fanklubów na świecie nie mają drużyny koszykarskie lub siatkarskie, ale właśnie piłkarskie. W światowym sporcie to piłka nożna jest najlepszą maszynką do produkowania pieniędzy, nie tylko przez zakłady bukmacherskie. Mowa tu o kontraktach sponsorskich, prawach telewizyjnych oraz liczbie sprzedawanych koszulek. Osoby, które obstawiają zakłady sportowe u bukmacherów najczęściej wybierają wydarzenia związane z piłką nożną. Jest to najbardziej nieprzewidywalny sport na świecie. Nierzadko bywają sytuacje, w których murowany kandydat do zwycięstwa przegrywa mecz z outsiderem. Dzięki temu typerzy obstawiając teoretycznie słabsze zespoły, mogą łapać wysokie kursy. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Kilka lat temu mistrzostwo Anglii zdobyła drużyna Leicester City, wyprzedzając takie potęgi jak Chelsea Londyn, Tottenham, Liverpool, Aesenal Londyn oraz obie drużyny z Manchesteru. Jeżeli ktoś przed początkiem sezonu obstawiłby zwycięstwo Leicester w Premier Leauge mógł wygrać niemałe pieniądze, ale tego nie przewidziałby nawet Nostradamus. To właśnie czyni piłkę nożną tak wyjątkowym sportem.

źródło: bet.org.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.