Czym grozi uzależnienie od bukmacherów?

0
517

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że legalne zakłady bukmacherskie to hazard. Osoby obstawiające zakłady twierdzą inaczej, argumentując to tym, że czynnik losowy jest tu mniejszy niż w przypadku zwykłej loterii, gdyż łatwiej jest przewidzieć np. wynik meczu, niż wytypować numery, które zostaną wylosowane. Można się zasłaniać wiedzą o sporcie, drużynach, zawodnikach, jednak mimo wszystko istnieje pewne ryzyko.

    Czym grozi uzależnienie od zakładów bukmacherskich

Bukmacherzy w Polsce oferują bardzo szeroki wachlarz możliwych zakładów do obstawienia, więc każdy praktycznie każdy fan sportu może znaleźć coś dla siebie. Warto jednak zastanowić się nad tym, jakie zagrożenia mogą się wiązać z braniem w tym udziału. Ludzie z reguły rozpoczynają od małych zakładów, wiedzą na ile sobie mogą pozwolić a na ile nie. Jednak jak od każdego rodzaju hazardu, tak i od tego można się uzależnić.  Pierwsze wygrane kuszą do dalszych działań. Przegrane także, ze względu na chęć „odkucia się” i odzyskania straconych pieniędzy. Zdarza się tak, że człowiek przekracza granicę, którą wcześniej sam sobie postawił. Zła passa może doprowadzić do bardzo wysokich strat, chęć odegrania się sprawia, że często wykorzystywane są oszczędności a także pieniądze pożyczone od rodziny, przyjaciół czy firm pożyczkowych. Kłopoty zaczynają się, gdy nie uda się „odbić od dna”, a pożyczki spłacić trzeba. Może to powodować konflikty rodzinne, utratę szacunku bliskich osób oraz poważne kłopoty finansowe. To oczywiście skrajne przypadki. Branie udziału w zakładach oferowanych przez legalnych bukmacherów nie zawsze oznacza poważne straty, wystarczy znać swój limit, wiedzieć na ile można sobie pozwolić i być silnym w swoim postanowieniu, a może to się okazać przyjemnym hobby dającym pewną dawkę adrenaliny podczas oglądania widowisk sportowych.

źródło: bukmacherzy.at

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.