Czym powinny charakteryzować się dobre rękawiczki do biegania?

0
493

Kompletując strój do biegania na chłodniejsze dni wiele osób zastanawia się nad doborem odpowiednich rękawic. Warto wiedzieć, że modele wykorzystywane podczas treningów różnią się właściwościami od elementów odzieży noszonych na co dzień. Poszczególne rękawiczki do biegania dostosowane są do innych warunków pogodowych. Na co należy zwrócić uwagę, aby dobrać akcesoria dopasowane do własnego zapotrzebowania?

Jakie powinny być rękawiczki na treningi?

Elementy odzieży wykorzystywane podczas biegania muszą zapewniać użytkownikom pełen komfort i bezpieczeństwo. Przemarznięcie dłoni mogłoby nie tylko obniżyć osiągane wyniki, ale też stanowić zagrożenie dla zdrowia. Rękawiczki do biegania muszą być przede wszystkim wykonane z odpowiednich materiałów. W tym celu wykorzystuje się m.in. tkaniny syntetyczne z przemyślanie dobranych włókien. Charakteryzuje je elastyczność oraz korzystne właściwości związane z termoregulacją i higroskopijnością. Należy pamiętać, że rękawice noszone w czasie biegania powinny ściśle przylegać do powierzchni dłoni. Elastyczność materiału zapewnia łatwość ich zdejmowania i zakładania. Szczególne właściwości profesjonalnych rękawiczek do biegania zapewnią dłoniom ochronę przed zimnem bez przegrzania i nieprzyjemnego spocenia. Wykorzystane w trakcie produkcji materiały posiadają zdolność usuwania wilgoci na zewnątrz materiału. Wydostawanie się potu w postaci pary wodnej chroni przed przemarznięciem rąk. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak wybrać odpowiedni model?

Odpowiednie rękawiczki do biegania powinny być dopasowane do zapotrzebowania i warunków pogodowych. Standardowe modele sprawdzają się zwykle w zakresie temperatur od 5 do -5 stopni Celsjusza. Osoby trenujące również w czasie mrozów powinny zdecydować się na modele wyposażone w dodatkowe warstwy ogrzewające. Wśród polecanych egzemplarzy odnaleźć można rękawiczki ze specjalną powłoką chroniącą przed wiatrem. Biegacze decydujący się na treningi niezależnie od panujących na zewnątrz warunków z pewnością docenią parę rękawiczek do biegania odporną na przemoczenie. Zależnie od zapotrzebowania zaleca się również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje poszczególnych modeli. Wiele egzemplarzy posiada na palcach specjalną warstwę umożliwiającą korzystanie z urządzeń z ekranem dotykowym. Osoby planujące nosić rękawiczki podczas wypraw z kijkami powinny zdecydować się na modele z antypoślizgową warstwą ułatwiającą ich trzymanie. Wysokiej jakości akcesoria dobrane w przemyślany sposób z pewnością spełnią oczekiwania użytkowników.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.