Czym są środki ochrony roślin?

0
228

Różnego rodzaju rośliny uprawne mogą potrzebować specjalnych środków ochrony aby pozbyć się grzybów, pleśń czy też chwastów, które występują razem z nim w uprawach.

Oczywiście zasadniczo podzielimy środki ochrony na herbicydy czyli środki ochrony przed chwastami oraz fungicydy czyli środki które mają za zadanie zwalczanie grzybów które mogą pojawić się na powierzchnię rośliny, mogą atakować one łodygi czy też system korzenny.

Jak prawidłowo używać środki ochrony roślin?

Oczywiście na początku bardzo ważne jest odpowiednie rozpoznanie problemu, w przypadku chwastów powinniśmy sprawdzić jaki rodzaj roślin niepożądanych występuje w naszych uprawach, Dzięki temu będziemy mogli zastosować odpowiednie środki które będą zwalczały chwasty. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż często są to środki które są dedykowane dla danego rodzaju upraw, chodzi o to aby środki ochrony nie wyrządziły szkód w naszych uprawach. Obecnie stosowane są herbicydy selektywne dzięki czemu mamy możliwość usuwania tylko określonego rodzaju roślin przy czym rośliny uprawne pozostają nienaruszone.Warto zwrócić uwagę iż ważne jest w jaki sposób będziemy rozpylali środki ochrony roślin, w tym wypadku warto zwrócić uwagę iż jeżeli jest zbyt sucho wówczas środki ochrony mogą szybko parować, ulatniać się z powierzchni rośliny, wówczas także utrudnione jest przenikanie do gleby. Jeżeli chcemy aby środek działał na układ korzenny wówczas dobrze jest wybrać czas, kiedy gleba jest nieco wilgotna, dzięki czemu środek będzie mógł szybko przedostać się do miejsca przeznaczenia. Oczywiście należy także zwrócić uwagę przykładowo na siłę wiatru, tak aby środki ochrony roślin nie zostały zwiane na inne uprawy gdzie mogłyby potencjalnie wyrządzić szkody.Dlatego też kiedy wykorzystujemy środki ochrony roślin powinniśmy przede wszystkim odpowiednio je dobrać, zadbać o odpowiednie wymieszanie, dobrać stosunek środka do wody w opryskiwaczu. Dodatkowo także powinniśmy zwrócić uwagę na pogodę w czasie oprysku, dzięki temu nasze działania przyniosłem najlepsze efekty.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.