Dlaczego warto uczyć dzieci pływania?

0
235

Niemal wszystkie dzieci lubią zabawy w wodzie. Mimo, że niemal każde dziecko cieszy się z czasu spędzonego w basenie lub nad morzem czy jeziorem to jednak nie każde daje radę nauczyć się pływania. Dlatego naszym zdaniem warto zapisać dziecko na zorganizowane zajęcia na basenie tak żeby poza zabawą dziecko nabyło umiejętności pływackie.

Powody, dla których warto nauczyć dziecko pływania

Podstawowym powodem jest to, że znacznie łatwiej nauczyć się pływania w wieku dziecięcym niż później, gdy jesteśmy dorośli. Często jest tak, że nawet jeśli dorosły potrafi pływać to brakuje mu odpowiedniej techniki pływackiej. W efekcie z reguły od razu widać, kto uczył się pływania będąc w wieku dziecięcym a kto nabył umiejętności pływackie samodzielnie. Niemniej jednak swoją przygodę z pływaniem można rozpocząć w każdym wieku.

Poza tym, wiele mówi się o tym, że nauka pływania uczy samodyscypliny oraz organizacji czasu. Niebagatelne znaczenie ma też wpływ zajęć na basenie na dobre samopoczucie oraz zdrowie.

Pływanie to zdrowie

Pływanie to bez wątpienia nie tylko zabawa, ale także zdrowie. Pływanie wspomaga układ oddechowy (między innymi zwiększa pojemność płuc), wspomaga układ krążenia oraz buduje odporność. Dodatkowo, pływanie koryguje wady postawy ciała oraz poprawia elastyczność stawów oraz ich ruchomość. Ma to znaczenie w przypadku dzieci, gdyż nieprawidłowa postawa ciała i skrzywienie kręgosłupa to powszechnie spotykany problem wśród dzieci, które spędzają wiele godzin na niewygodnych szkolnych krzesłach. Pływanie łagodzi bóle stawów, przyśpiesza regeneracje po wysiłku oraz rozciąga i relaksuje mięśnie. Poza tym, trzeba zauważyć, że podczas spędzania beztroskiego czasu w wodzie wydzielają się endorfiny – hormony szczęścia.

Co ciekawe, pływanie jest jednym z najmniej inwazyjnych sportów. Jest to jeden z nielicznych sportów, który niemal nie powoduje poważniejszych kontuzji w obrębie kości, stawów oraz mięśni.

Więcej na temat korzyści wynikających z nauki pływania można przeczytać na https://on-the-way.pl/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.