Eliminacja mistrzostw Europy 2020 – analiza grup H-J

0
978

Losowanie grup do mistrzostw Europy już za nami. Która grupa zasługuje na miano najciekawszej? Jak ocenia się szanse biało czerwonych? Te pytanie zadają sobie wszyscy kibice w kraju. W niniejszym artykule prezentujemy analizę grup H oraz J oraz krótko oceniamy szanse naszej reprezentacji.

Eliminacje do euro 2020 pełne emocji

W Grupie H zagra: Francja, Islandia, Turcja, Albania, Mołdawia, Andora. Aktualni mistrzowie świata prawdopodobnie przejdą przez tę grupę suchą stopą, a o drugą lokatę zawalczy rewelacja ostatnich wielkich turniejów, czyli Islandia oraz kraj, w którym coraz większe pieniądze są ładowane w rodzimą ligę i tu mam na myśli Turków. Grupę I stanowi: Belgia, Rosja, Szkocja, Cypr, Kazachstan, San Marino. W tej grupie największe szanse na awans ma zespół Belgii oraz zespół rosyjski i raczej pozostałe drużyny będą bardzo odstawały z dorobkiem punktowym. W tym zestawie oprócz oczywistych faworytów do awansu, również bardzo łatwo wytypować zespół, który zajmie ostatnią lokatę, czyli reprezentację San Marino.

Grupa J: to Włochy, Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Grecja, Armenia, Liechtenstein. Tutaj najsilniejszą drużyną jest odbudowująca się z kryzysu drużyna Włoch, natomiast trudno jest wskazać kto wraz z nimi awansuje do finałów.Oczywiście, nas najbardziej interesuje jak poradzi sobie polska na Euro 2020 zespół kierowany przez Jerzego Brzęczka. Jeżeli nasi piłkarze będą występować w swoich klubach regularnie, to nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów z wywalczeniem miejsca w turnieju, bo gdy nasi grają w klubach to są w formie, a jak grają, gdy są w formie mogliśmy się przekonać w ostatnich mistrzostwach Europy. Głównymi rywalami naszej reprezentacji w walce o awans będzie Austria. Szanse pozostałych zespołów są oceniane znacząco niżej, natomiast nie można wykluczyć zaskakujących wyników w szczególności w meczach wyjazdowych.

źródło: bukionline.com

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.