Jak rozpocząć przygodę z tenisem?

0
411

Każdy wie, że sport to zdrowie. Wiele osób postanawia na początku roku zebrać całą motywację i regularnie uczęszczać na zajęcia sportowe. Nie jest to proste. W natłoku obowiązków trudno znaleźć chwilę czasu i oddać się w pełni aktywnościom poprawiającym nasz wygląd i ogólne samopoczucie. Jest jednak na to sposób. Wybrany sport musi być ciekawy oraz stać się naszym hobby. Jedną z propozycji może być tenis. Poniżej kilka rad, które ułatwią początkującym decyzję o rozpoczęciu regularnych treningów.

Dobry trener to podstawa

Nie ma co się oszukiwać. Tenis to wymagający sport, który wiąże się z licznymi kontuzjami, jeśli poszczególne elementy i ruchy są źle wykonywane. Z pomocą przyjdzie trener, pod którego okiem każdy będzie mógł bezpiecznie szlifować nowo nabytą wiedzę i umiejętności. Taka osoba, obserwując nowego gracza z boku, będzie w stanie wyłapać wszystkie niedociągnięcia i korygować błędy. Im szybciej nauczymy się poprawnej techniki, tym lepiej dla naszego ciała i umysłu. Tenis może dawać dużo przyjemności, a tylko poprawna gra zaowocuje wspaniałymi rezultatami. Warto pamiętać, iż trener powinien mieć wieloletnie doświadczenie i pozytywne podejście do zajęć.

Torba tenisowa na trening

Ułatwiające życie wyposażenie

Dedykowany ekwipunek dla świeżo upieczonego tenisisty będzie idealnym startem. Bardzo ważne jest, aby nie zniechęcić się na początku, dlatego każdy element jest istotny, nawet torby tenisowe. Porządne oprzyrządowanie ułatwi naukę. Warto słuchać rad profesjonalistów i wspólnie wybrać najlepszy zestaw. Opłaci się zwrócić uwagę na:

  • lekkie rakiety dla początkujących – charakteryzują się dużą główką oraz niską sztywnością całej konstrukcji. To pozwala początkującemu graczowi łatwiej wycelować w piłkę oraz nie obciążać obręczy barkowej,
  • praktyczne torby tenisowe – mogłoby się wydawać, że to mało znaczący szczegół. Nic bardziej mylnego. Torby tenisowe charakteryzują się trwałością i optymalną wielkością. Pozwalają też trzymać wszystkie drobne elementy w przydatnych kieszonkach,
  • odpowiednie buty – cechujące się amortyzującą podeszwą, która powinna być dobrana do podłoża, gdzie planowane są rozgrywki,
  • przewiewne ubranie – wykonane z dobrej jakości materiałów sportowych, które pozwolą na aktywne absorbowanie potu.

Należy pamiętać również o trenowaniu poza kortem. Tenis jest trudną technicznie grą, do której konieczne jest przygotowanie od strony fizycznej. Idealnym miejscem do tego typu zajęć jest siłownia. Polecane jest wykonywanie ćwiczeń na ramiona, barki, nadgarstki oraz brzuch i plecy. Na koniec opłaci się regularnie biegać na bieżni. Taki trening wzmocni całe ciało, zwiększy przyśpieszenie gracza i pozwoli na osiąganie lepszych rezultatów.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.