Jaka jest różnica między hulajnogą wyczynową a standardową?

0
658

Jeśli chcesz wykonywać sztuczki na hulajnodze, ważne jest, aby zapoznać się ze specyficznym rodzajem sprzętu, jakim jest hulajnoga wyczynowa. W tym artykule wyjaśniono różnicę między hulajnogą wyczynową a standardową.

Hulajnogi wyczynowe

Głównym zastosowaniem hulajnogi wyczynowej jest wykonywanie sztuczek i wyczynów kaskaderskich. Dlatego też zostały zaprojektowane z mocniejszego i trwalszego materiału. Mogą być również używane do scootingu.

Kierownica

Hulajnogi wyczynowe posiadają jednoczęściowy drążek w kształcie litery T, ponieważ ważne jest, aby pręty były wytrzymałe na dodatkowe uderzenia z podskoków i trików. Zatem należy odrzucić wszystkie sprzęty z możliwością składanej kierownicy. Mechanizm składania w hulajnodze będzie słabym punktem, więc jest bardziej prawdopodobne, że pęknie pod wpływem uderzenia w skateparku. Kierownica hulajnogi wyczynowej posiada jedną wysokość oraz cechuje się brakiem mechanizmu regulacji wysokości, który można znaleźć w przypadku standardowej hulajnogi.

Koła

Większość hulajnóg wyczynowych będzie miała metalowe kółka, a nie plastikowe, które można znaleźć na zwykłym hulajnodze. Dzieje się tak dlatego, że metalowe rdzenie są mocniejsze, dlatego są w stanie wytrzymać tricki.

Waga

Hulajnogi wyczynowe powinny być lekkie, ale mocne. Muszą być wystarczająco lekkie, aby kierowca mógł kontrolować i manewrować pojazdem, ale również wytrzymałe, aby wytrzymać uderzenia.

Hulajnogi standardowe

Hulajnogi standardowe przeznaczone są głównie dla dzieci, które chcą sprawnie poruszać się po przestrzeniach miejskich. Zastosowane materiały nie są wystarczająco mocne, aby wytrzymać obciążenie ciągłymi skokami i sztuczkami.

Mechanizm składania

Hulajnogi są często zaprojektowane do składania wykorzystując specjalistyczny mechanizm, a same kierownice często mogą się złożyć. Jest to bardzo przydatne, ponieważ pojazd można przenosić i przechowywać w razie potrzeby w bagażniku samochodu lub w szafce szkolnej.

Waga

Ponieważ hulajnogi nie muszą być tak wytrzymałe jak hulajnogi wyczynowe, są one zwykle znacznie lżejsze, co może być korzystne. Lżejsze pojazdy są łatwiejsze do noszenia, co może być szczególnie przydatne dla rodziców młodszych dzieci. Dzięki temu mogą być łatwo przenoszone, gdy kierowca wjeżdża w ruchliwe środowisko miejskie. Lżejsze hulajnogi są również łatwiejsze do kontrolowania przez młodsze i mniejsze dzieci.

Podsumowanie

Na rynku istnieje wiele odmian hulajnóg wyczynowych, co tłumaczy ogromne zróżnicowanie cen. Najwyższej klasy hulajnogi wyczynowe będą miały takie funkcje takie jak systemy kompresji, które zwiększą cenę. Jeśli zależy Ci na sprzęcie dobrej jakości koniecznie zajrzyj tutaj: https://miejskiesporty.pl/pol_m_Hulajnogi_Hulajnoga-wyczynowa-333.html. Niektóre wysokiej klasy hulajnogi wyczynowe są wykonane z materiałów takich jak tytan, który jest mocny, ale lekki, więc idealny dla profesjonalnych hulajnóg wyczynowych, ale nie jest odpowiedni dla początkującego.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.