Jakie tenisówki do miejskich stylizacji?

0
270

Buty typu sportowego to naturalne uzupełnienie dla streetwearowych i nieco bardziej casualowych stylizacji. Jeśli preferujesz luźne stroje gwarantujące modny look i wygodę użytkowania, ich naturalnym dopełnieniem wydają się sneakersy, różnego rodzaju trampki oraz tenisówki. Miłośnicy tego ostatniego rodzaju obuwia mogą wybierać pomiędzy tekstylnymi i skórzanymi modelami, takimi jak klasyczne buty Asics Onitsuka Tiger – klasyczne tenisówki wzorowane na modelach z lat 60. XX wieku.

Prostota i minimalizm zawsze w cenie

Sprawdzonym dopełnieniem swobodnego stroju łączącego elementy mody sportowej i casualowej będą tenisówki o klasycznej formie, z prostą cholewą i płaską podeszwą uzupełnioną jedynie drobnym, antypoślizgowym bieżnikiem. Ciekawym pomysłem mogą być zarówno lekkie wersje tego typu obuwia z tekstylną, niezwykle przewiewną cholewą, jak i nieco bardziej eleganckie buty typu Asics Onitsuka Tiger z cholewą skórzaną, które sprawdzą się nie tylko latem, ale i w okresach przejściowych, gdy robi się nieco chłodniej. Oczywiście ze względu na niski profil takie buty nigdy nie będą przeznaczone do użytkowania w zimie czy przy deszczowej pogodzie. Najlepszym dopełnieniem dla miejskich i casualowych stylizacji będą buty o dość prostej, minimalistycznej formie, jednokolorowe, pozbawione dużej liczby bijących po oczach dekorów. Takie obuwie dobrze komponuje się z popularną modną streetwerową, zwłaszcza gdy stosujemy je w połączeniu z monochromatycznymi strojami, ubiorem codziennym wykorzystywanym podczas zwykłych aktywności oraz ze stylizacjami sportowymi.

Buty tekstylne czy skórzane?

W sprzedaży znajdziemy dwa podstawowe rodzaje tenisówek – buty z tekstylnymi oraz skórzanymi cholewami. Co warte podkreślenia, przy tworzeniu własnych stylizacji możemy nimi swobodnie żonglować, raz stosując tenisówki w wersji tekstylnej, innym razem wybierając modele skórzane. Oczywiście buty ze skórzanymi cholewami są nieco bardziej eleganckie i masywniejsze, tym samym będą lepszym dopełnieniem spodni o długich nogawkach. Niezależnie od własnych preferencji, wybierając nowe tenisówki, zawsze warto sięgać po modele charakteryzujące się dobrą jakością wykonania i uniwersalnością kroju – o prostej, klasycznej formie, bez zbędnych udziwnień, chyba że szukamy sposobu na stworzenie bardziej ekstrawaganckiej stylizacji. Jeśli wybieramy prostotę i minimalizm, warto sięgać po takie buty jak Asics Onitsuka Tiger, czyli tradycyjne tenisówki wzorowane na modelach butów wprowadzanych na rynek w połowie minionego wieku.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.