Kiedy sięgnąć po buty Turfy?

0
549

Współcześni producenci obuwia piłkarskiego oferują swoim klientom cztery podstawowe kategorie produktów. Są to buty z wkręcanymi, metalowymi kołkami, z korkami na stałe zatopionymi w podeszwach butów, z równomiernie rozłożonymi na całej powierzchni podeszwy buta drobnymi, elastycznymi wypustkami oraz buty z płaską podeszwą wykończoną delikatnym bieżnikiem. Buty Turfy to przedostatni z wymienionych typów obuwia piłkarskiego, stworzony z myślą o grze na twardych nawierzchniach.

Jakie buty na sztuczną murawę?

Choć obecnie największą popularnością wśród miłośników piłki nożnej cieszą się lanki, które stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych korków z metalowymi wkrętami, to jednak w grze na twardych nawierzchniach najlepiej sprawdzają się buty Turfy, takie jak https://www.butyzakupy.pl/pol_m_Buty_Buty-do-pilki-noznej_Buty-turfy-483.html. W tym specyficznym rodzaju obuwia piłkarskiego zastosowano unikalny rodzaj podeszwy uzupełnionej dużą ilością drobnych, ale równomiernie rozłożonych wypustek elastycznych. Równomiernie rozłożone wypustki zapewniają wysoki poziom amortyzacji, pomagając w rozłożeniu ciężaru zawodnika na całej powierzchni podeszwy buta. Dzięki zastosowaniu tego specyficznego rozwiązania konstrukcyjnego na rynku nie ma lepszej alternatywy dla butów turfów, zwłaszcza jeśli zamierzamy grać na boisku z twardą nawierzchnią, na przykład na boisku z murawą sztuczną. Co warte podkreślenia, takie buty sprawdzą się również podczas gry na betonie czy asfalcie, oferując znacznie wyższy poziom amortyzacji niż standardowe lanki. Oczywiście zapewniają również lepszą przyczepność.

Czy buty Turfy sprawdzą się w hali?

W odróżnieniu od twardych boisk z murawą sztuczną, nawierzchnie w halach sportowych są nie tylko twarde, ale i idealnie gładkie, przez co łatwo się na nich poślizgnąć. Właśnie dlatego do gry w hali lepiej nadają się klasyczne halówki z płaską podeszwą uzupełnioną odpowiednio wyprofilowanym, gładkim bieżnikiem. Oczywiście w ostateczności w hali można grać również w Turfach, ale znacznie bezpieczniejszym i wygodniejszym obuwiem piłkarskim będą jednak halówki.

Jeżeli szukasz profesjonalnego obuwia sportowego stworzonego z myślą o grze na twardych murawach sztucznych, oryginalne Turfy, czyli buty piłkarskie z podeszwą uzupełnioną dużą liczbą drobnych wypustek o identycznej długości i szerokości, będzie strzałem w dziesiątkę. Buty  zagwarantują wysoki poziom amortyzacji podczas gry na twardych nawierzchniach, tym samym chroniąc piłkarza przed nadmiernym obciążeniem stawów skokowych i stóp, a w konsekwencji, minimalizując ryzyko kontuzji.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.