Koszulki golfowe

0
370

Koszulki golfowe są ważne w grze w golfa. Po pierwsze etykieta nakazuje aby grać tylko i wyłącznie w koszulce z kołnierzykiem. Na wielu polach nie zostaniemy dopuszczeni do udziału w grze jeżeli nie mamy odpowiedniego stroju. Ta zasada w różnym stopniu obowiązuje w różnych klubach golfowych. Na polach publicznych czy w USA wymogi dotyczące ubioru są o wiele mnie restrykcyjne niż w prywatnych klubach golfowych czy w na polach w Anglii czy Szkocji. Każdy golfista ma swoją ulubioną markę koszulek golfowych. Jeden będzie grał tylko w koszulce golfowej marki FootJoy a inny nie założy nic innego niż koszulki firmy Lindeberg.

I nie ma znaczenia kolor czy krój ważne jest tylko logo na koszulce. Jest jednak kilka cech powodują że niektóre koszulki golfowe nie tylko dobrze się prezentują ale są też funkcjonalne. Podczas gry na polu golfowym bardzo często atakują nas różnego rodzaju moskity. Pola golfowe muszą posiadać zbiorniki wodne z których czerpie się wodę do podlewania greenów czy fairwayów. Dlatego na tego typu terenach jest bardzo wiele owadów które tylko czekają aby nas ukąsić. W Polsce podczas wieczornej gry komary mogą naprawdę doskwierać. Dlatego FootJoy producent koszulek golfowych zastosował materiał którego splot jest tak gesty że żądło komara nie może się przez nie przebić. Jednocześnie koszulka jest przewiewana i oddychająca. Kolejną ochroną stosowaną w koszulkach golfowych jest ochrona UV. Podczas rundy golfa spędzamy od czterech do sześciu godzin na świeżym powietrzu. Jeżeli jest to słoneczny dzień taka dawka promieni słonecznych może być niebezpieczna. Dlatego oprócz posmarowania filtrem przeciwsłonecznym odkrytych części ciała należy się zaopatrzyć w koszulkę golfową która nie przepuszcza promieni słonecznych. Ochroni to naszą skórę od poparzeń. Warto też zwrócić uwagę na długość koszulki golfowej. Powinna być znacznie dłuższa niż standardowy t-shirt. Podczas swingu golfowego nasz korpus wykonuje obrót o około dziewięćdziesiąt stopni. Koszulka o standardowej długości natychmiast by nam się wyciągnęła ze spodni. Koszulka golfowa dobrej firmy będzie na tyle długa że nie wyciągnie się ze spodni golfowych podczas swingu golfowego.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.