Największe stadiony w Polsce

0
1184

Po nieudanych mistrzostwach europy w piłce nożnej, które organizowaliśmy w 2012 roku zostało nam coś bardzo cennego. Wstyd, nauczka na przyszłość, oraz stadiony! To właśnie one stały się idealnym miejscem na organizowanie wszystkich największych w Polsce widowisk.

To właśnie te piękne arena są naszą wizytówką sportową, ponieważ odbywają się na nich koncerty, gale sportowe, największe widowiska z piłki nożnej lub lekkoatletyki. Wszystkie te wydarzenia są również bardzo licznie typowane przez graczy, którzy obstawiają zakłady bukmacherskie. Czy wiesz, które z nich są największe i najlepsze w naszym kraju? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ciekawą lekturą.

Największe areny w Polsce

Największy stadion w Polsce to oczywiście Stadion Narodowy w Warszawie. Mieści prawie 59 tysięcy kibiców i jest najbardziej lubianym obiektem przez piłkarzy jak i firmy bukmacherskie. Odbywają się tam mecze reprezentacji, oraz największe wydarzenia związane z muzyką. Bukmacherzy uwielbiają narodowy, ponieważ na wielkich galach zarabiają krocie.

Drugim co do wielkości jest stadion śląski. Arena pomieści ponad 55 tysięcy osób i jest największym tego typu obiektem na śląsku. Odnowiony w roku 2017 stał się wizytówką górnego śląska. Poza ważnymi meczami, odbywają się tam również widowiska lekkoatletyczne.

Trzecie i czwarte miejsce zajmuje arena we Wrocławiu, oraz gdański stadion energa. Oba obiekty potrafią zabrać w swoje szeregi ponad 43 tysiące kibiców. Wyglądają bardzo ładnie i są często odwiedzane przez turystów z całej europy.

Czy ty już odwiedziłeś te piękne polskie stadiony lub miałeś okazję na nich kibicować? Jeśli nie to koniecznie to zrób bo naprawdę warto. Emocje gwarantowane, a stadion narodowy musi zobaczyć na własne oczy każdy patriota.