Nauka pływania

0
450

Podobno z umiejętnością pływania rodzi się każdy z nas, jednak w pierwszych miesiącach życia większość z nas nie ma okazji odwiedzenia basenu czego skutkiem jest utrata tej umiejętności. Niektórzy jeszcze w wieku dziecięcym przełamują barierę i z powodzeniem uczą się pływać. Inni pomimo dużego zaangażowania nie są w stanie swobodnie utrzymać się na powierzchni wody.

Każdy kto nie potrafi pływać z dużym utęsknieniem czeka na moment w którym pokona chociaż kilka metrów na powierzchni wody. Jak tego dokonać? Tylko i wyłącznie regularna nauka na basenie może doprowadzić do sukcesu.

Jakie są zalety pływania? Pływanie uchodzi za jedną z najzdrowszych aktywności  fizycznych gdyż pozwala stawom pracować z minimalnym obciążeniem. Jednocześnie pływanie znakomicie kształtuje sylwetkę, redukuje zbędne kilogramy i poprawia ukrwienie. Ponadto, regularne wizyty na basenie w sposób relaksujący wpływają na samopoczucie.

Jak nauczyć się pływać?  

Nabycie odpowiednich umiejętności technicznych to jedno. Zanim jednak przejdziesz do nauki pływania powinieneś zacząć od popracowania nad barierą psychiczną. Należy oswoić się z wodą i poczuć się swobodnie. Kluczowy element to odpowiedni oddech. Podczas nauki pływania początkujące osoby miewają problem z łapczywym łapaniem powietrza oraz nieregularnym sposobem oddychania potęgującym stres. Dlatego niezwykle ważne jest uspokojenie oddechu i poczucie relaksu. Jeśli dobrze czujemy się tam gdzie mamy grunt warto spróbować pobyć trochę w wodzie na większej głębokości posiłkując się deską pływacką lub kołem ratunkowym.

Jeśli już dobrze czujemy się w wodzie to można przejść to nauki wybranego stylu pływackiego. Ciężko jednoznacznie określić najprostszy styl pływacki. Najczęściej pierwszym nauczonym stylem pływackim jest pływanie żabką, kraulem lub pieskiem.

Zalecamy naukę pływania na basenie pod czujnym okiem ratownika lub instruktora (np. nauka pływania gdańsk). Nauka pływania na otwartym akwenie może okazać się niebezpieczna. Ponadto, nauka na basenie jest znacznie efektywniejsza.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.