Nauka tańca … moda czy samo zdrowie?

0
1578

Moda zwykle szybko się pojawia i jeszcze szybciej znika niosą przy tym różne efekty. Zdarza się jednak, że to co popularne, ma pozytywny wpływ na życie człowieka. Jednym z takich elementów jest moda na aktywność sportową, promowana m.in. przez wielu blogerów i influencerów oraz moda na taniec, która ma swoje wzloty i upadki. Czy jednak nauka tańca jest jedynie przelotną modą? Warto przyjrzeć się temu zjawisku, gdyż taniec to nie tylko aktywność sportowa, ale również ruch mogący stać się ważną częścią czyjegoś życia. 

Moda na zdrowie?

Przeglądając reklamy, portale, blogi oraz konta na social mediach łatwo zauważyć wzrastającą popularność ludzi specjalizujących się w aktywności sportowej. Siłownia, dieta i fitness od kilku lat zyskują coraz większe zainteresowanie, na czym korzystają sportowcy, dietetycy i trenerzy personalni. Wielu z nich, tacy jak Ewa Chodakowska, Anna Lewandowska, Akop Szostak, Dziki Trener czy Siostry Bukowskie stały się mniejszymi lub większymi celebrytami. Bycie „fit” być może jest jedynie przelotną modą, jednak ma swoje pozytywy – promowanie zdrowia i zdrowej sylwetki.

Moda na zdrowie stała się również jednym z czynników wpływających na popularność tańca. Co prawda popularność nauki tańca w Szczecinie oraz w innych miastach Polski, zapoczątkowana została wraz z pierwszą edycją programu You Can Dance, warto jednak zauważyć, iż ludzie chcący być fit nie zawsze chcą chodzić na siłownie. Wielu z nich szuka alternatywnej aktywności sportowej, takiej jak … taniec.

Taniec ulotna moda czy życiowa pasja?

Taniec postrzegany jest zwykle, jako układ ruchów ciała powstających spontanicznie lub świadomie pod wpływem bodźców emocjonalnych, za pomocą, których możliwe jest wyrażenie stanu psychicznego. Ruchy te skoordynowane są zwykle z rytmem muzyki lub innymi jej elementami i posiadają wartość estetyczną i symboliczną niemal dla każdej kultury. W taki sposób może zdefiniować taniec, ale … jak w rzeczywistości jest postrzegany?

Obserwując zajęcia z tańca dla dzieci w Szczecinie można zauważyć, iż dla wielu dzieciaków taniec jest czymś więcej niż tylko przelotną moda. Dla wielu z nich stał się znakomitą okazją do poznania nowych ludzi, nauki ciekawych rzeczy, wspólnych wyjazdów, serii przygód oraz miłego spędzenia wolnego czasu. Co prawda nie dla każdego stanie się on życiową pasją, jednak na pewno stanie się dla niego niezapomnianą przygodą. A skąd takie zainteresowanie?

Wpływ tańca na życie człowieka   

Taniec w Szczecinie oraz w kilku innych miastach stał się jedną z najczęściej wybieranych  form spędzania wolnego czasu, a  dlaczego?

Kluczem do sukcesu jest system prowadzenia zajęć. Zajęcia taneczne dla dzieci opierają się głównie na pracy, nauce i zabawie. Uczestnicząc w lekcjach dziecko uczy się nowych kroków, układów i choreografii, co wpływa na naukę nowych rzeczy i poszerzanie horyzontów, a powtarzając je regularnie prowadzi również pracę systematyczną. Przede wszystkim jednak, zajęcia mają charakter rozrywkowy, gdyż ucząc się nowych rzeczy, dziecko bawi się z rówieśnikami oraz nauczycielami. W ten sposób nauczyciele ze szkoły tańca w Szczecinie prowadzą swoje zajęcia. Sprawiają że stają się one wspaniałą zabawą, mile spędzonym czasem, okazją do poznania nowych ludzi, a także szansą na nawiązania bliższych relacji, podróży z przyjaciółmi oraz przeżyciem niesamowitym przygód. Dzięki temu taniec stał się źródłem pozytywnej energii, z której będzie chciało skorzystać każde dziecko.

Moda może przybrać różne formy, na szczęście wiele z nich ma pozytywny wpływ na człowieka. Idealnym przykładem jest aktywność sportowa oraz taniec. Taniec może być okazją na wspaniałą przygodę i mile spędzony czasu, lub też stać się życiową pasją i sposobem na życie. Bez względu jednak na to czy to krótka przygoda czy życiowa pasja, taniec zawsze ma pozytywny wpływ na życie człowieka.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.