Piłka nożna – ciekawostki

0
1210

Piłka nożna jest bardzo popularnym sportem w naszym kraju. Podobne notowania potwierdzają polscy bukmacherzy. Ale nie każdy kibic ma pojęcie o podstawowych informacjach dotyczących tej gry. Zatem ten artykuł może okazać się zbiorem interesujących ciekawostek mimo że opisuje bardzo podstawowe fakty na temat piłki nożnej.

Zaczynając od początku piłka nożna to gra zespołowa która jest najpopularniejsza na świecie. Szacuje się że piłka nożna ma 4 miliardy fanów na całym świecie. To ponad połowa ludzkości! Nie da się ukryć że taka liczba sympatyków tego sportu jest imponująca.

Piłka nożna została uznana za dyscyplinę olimpijską w 1900 roku. Jednak to nie olimpiada jest najważniejszą imprezą piłkarską a mundial rozgrywany co 4 lata w innym zakątku globu. Pozostałe prestiżowe rozgrywki to mistrzostwa kontynentów. Tutaj najwyższy poziom jest prezentowany na mistrzostwach Ameryki Północnej oraz Europy. Wcześniej uważano że poziom rozgrywek europejskich znacząco przewyższa poziom prezentowany na innych kontynentach. Obecnie Afryka i Azja zmniejsza ten dystans. W szczególności zawodnicy z Afryki coraz częściej prezentują poziom który jest doceniany w najsilniejszych Europejskich ligach. Apropo lig piłkarskich .. trzecie rozgrywki w kolejności po mistrzostwach świata i mistrzostwach kontynentów to klubowa liga najlepszych drużyn z kontynentu. Tutaj zdecydowanie największe zainteresowanie budzi Liga Mistrzów (rozgrywki w Europie) której zmagania śledzą kibice na całym świecie. Kontynuując wyliczanie ważnych rozgrywek nie można zapomnieć o krajowych rozgrywkach ligowych (tutaj najmocniejsza wydaje się liga hiszpańska i angielska).

Źródło: bukionline.com

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.