Polacy kochają piłkę nożną

0
855

Piłka nożna polskim sportem narodowym? Można się spierać co do formy naszych reprezentantów w tej dyscyplinie, jednak to założenie jest jak najbardziej prawdziwe – dlaczego? Futbol jest najczęściej uprawianą dyscypliną sportową w naszym kraju.

Polacy uwielbiają grać w piłkę nożną

Zajęcia piłkarskie proponuje się już dzieciom 2-letnim, niezliczona ilość rozgrywek odbywa się na każdym szczeblu i kończy na drużynach oldboyów. Popularność piłki nożnej sale rośnie, również w śród tych osób, którzy obstawiają zakłady bukmacherskie – udowadnia to choćby fakt, że jeszcze 10 lat temu w Polsce były jedynie dwie ligi kobiecej piłki. Obecnie jest ich cztery, a kobiety trenują na poziomie juniorek i seniorek. Nasze reprezentantki odnoszą też sukcesy na arenie międzynarodowej, kibicować im możemy oglądając mecze takich klubów jak Juventus Turyn czy PSG Paryż.

Piłkarskie emocje kocha miliony rodaków

O rozmiarach branży w Polsce świadczy też liczba kibiców piłki nożnej. Kilkaset tysięcy ludzi ogląda mecze w każdy weekend sezonu, wciąż żywa jest kultura dopingowania małych, lokalnych drużyn. Mimo, że mecze najwyższej klasy są nam oszczędnie dozowane kanałami telewizji publicznej coraz więcej osób ogląda je za pośrednictwem Internetu. Mecze online stały się mega popularne. Piłka stała się też taka popularna z tego powodu, że wielu kibiców na niej zarabia, poprzez typowanie zakładów sportowych u bukmacherów. Niektórzy podobno zarabiają setki tysięcy miesięcznie.

Źródło: https://kodybonusowe.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.