Praca trenera personalnego

0
675

Praca w charakterze trenera personalnego uważana jest dziś za atrakcyjną drogę rozwoju zawodowego w branży sportowej.  Dzieje się tak ponieważ od kilkunastu lat moda na “bycie fit” stale się rozwija a wraz z modą rozwija się rynek usług w tym zakresie. Z jednej strony stale można pogłębiać swoją wiedzę odnośnie funkcjonowania ludzkiego ciała, odżywiania oraz odpowiedniej suplementacji, z drugiej można łączyć pasje do sportu z pracą. 

Jak wybrać trenera personalnego? 

Jeśli zamierzasz poprawić swój wygląd zewnętrzny oraz samopoczucie powinieneś rozważyć pracę na siłowni z kompetentnym trenerem personalnym. Samo przekroczenie progu wymarzonego klubu fitness nie jest podstawą do kreowania swojego nowego ja. Podstawą jest praca i motywacja do tej pracy. Jak powszechnie wiadomo praca z trenerem to nie tylko lepsze podejście techniczne do wykonywanych ćwiczeń ale przede wszystkim zwiększony poziom motywacji. Wybierając trenera personalnego warto zwrócić uwagę na doświadczenie i ukończone kursy. Ukończenie kursu na trenera oraz kilkuletnie doświadczenie w sporcie to minimum jakie powinniśmy wymagać. Najczęściej trenerzy personalni odnoszą sukcesy w sportach siłowych oraz kulturystyce. Jednak powinniśmy docenić także inne dyscypliny sportowe np. sporty walki lub gry zespołowe.

Kurs na trenera personalnego

Kurs na trenera personalnego w Krakowie to szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowany personel, który posiada wymaganą wiedzę w zakresie kształtowania sylwetki poprzez zdrowe odżywianie oraz starannie dobrany plan treningowy. Starannie zaplanowane moduły szkoleniowe oraz trenerzy praktycy to odpowiedź na wciąż rosnące wymagania stawiane przyszłym trenerom personalnym. Praca trenera personalnego rozpoczyna się od przyswojenia niezbędnej wiedzy teoretycznej. Wiedza połączona z praktyką to jedyne rozwiązanie w zawodzie trenera personalnego. Jednak myśląc o karierze w tym zakresie warto poświadczyć swoje kompetencje poprzez stosowny certyfikat. Mimo ukończenia kursu warto systematyczne przyswajać wiedzę oraz śledzić trendy, gdyż wbrew pozorom w branży fitness wciąż zachodzi wiele zmian.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.