Rower – najlepszy prezent na komunię 

0
223

Maj i czerwiec to miesiące, które kojarzą nam się z komuniami. Ta okazja budzi wiele wątpliwości i pytań związanych z tym, co kupić dziecku w prezencie na pierwszą komunię. Nadal bardzo dobrym, cieszącym się dużą popularnością, pomysłem jest podarowanie dziecku roweru. W końcu taki prezent z pewnością ucieszy dziecko w tym wieku, a w dodatku zapewni mu dawkę ruchu i zdrowia. Jednak tutaj pojawia się kluczowe pytanie – jaki rower wybrać? Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Jaki rower wybrać na pierwszą komunię?  

Dzieci często marzą o rowerach typowo górskich lub BMXach. Choć dla ośmiolatków i dziewięciolatków może być to spełnienie marzeń, to warto zwrócić uwagę na nieco wygodniejsze modele. Rowery te często wyglądają bardzo oryginalnie, jednak z wygodą mają niewiele wspólnego. Pozycja na nich jest często mocno pochylona, siodełka są wąskie i niewygodne, a dłuższa przejażdżka może skończyć się niezadowoleniem i sprawić, że dziecko zniechęci się do tego typu aktywności. Z tego względu, wybierając rower, który będzie prezentem na pierwszą komunię, warto wybrać takie modele, które będą komfortowe i zapewnią odpowiednią postawę. Poza wygodą warto zwrócić uwagę także na dodatkowe wyposażenie sprzętu. Komplet błotników, osłona łańcucha, bagażnik lub koszyk będą ogromnym plusem i sprawią, że dziecko jeszcze bardziej ucieszy się z prezentu. Ważne by rower dla niemal nastolatka posiadał również komplet niezbędnego i obowiązkowego oświetlenia. Podczas wyboru tego typu prezentu na pierwszą komunię warto zapoznać się z szeroką ofertą sklepu https://torpedo24.pl/, w którym znajdziemy rowery w wielu kolorach, rozmiarach i modelach.

Jaki rozmiar powinien mieć rower?

Załóżmy, że dziecko przystępuje do pierwszej komunii w wieku około 9 lat. Najczęściej wielkość samego roweru dla dzieci nie jest podawana w centymetrach czy calach, a w wielkości kół roweru. Według ogólnej zasady przyjęło się, że dla dzieci w przedziale wzrostowym 120 – 145 centymetrów, powinno się szukać pojazdu na kołach w rozmiarze 24”, a dla tych powyżej 145 centymetrów wzrostu, na kołach większych, czyli 26″. Warto także zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości siodełka – przyda się, kiedy dziecko podrośnie. Dobrym pomysłem jest wybór ramy o lekko obniżonej geometrii górnej rury, dzięki której wsiadanie i zsiadanie będą o wiele łatwiejsze. 

Dodatki do roweru na komunię

Zdarza się jednak tak, że dziecko już posiada rower lub wiemy, że otrzyma go od innego członka rodziny. W takiej sytuacji warto postawić na dodatki, które uczynią pierwszą przejażdżkę jeszcze przyjemniejszą. Na pewno przyda mu się kask rowerowy, który będzie stanowił ochronę w razie upadku. Możemy też pójść o krok dalej i dać nieco droższy prezent – kamerę na rower, dzięki której dziecko zarejestruje swoje pierwsze kolarskie wojaże. Jeśli stawiamy na bardziej budżetowe rozwiązanie, to dobrym pomysłem będzie piękny bidon, dzwonek lub torba rowerowa, która pomieści wszystkie skarby dziecka.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.