Stosuj herbicydy jeśli chcesz chronić swoje plony przed chwastami

0
214

Jednym z kluczy do udanego sezonu wegetacyjnego jest staranny dobór odpowiednich herbicydów do zwalczania chwastów i utrzymania czystości pól.

W wielu przypadkach czas poświęcony na staranny wybór herbicydów, aby uwzględnić wiele skutecznych miejsc działania w mieszance zbiornika, jest wart zainwestowania. Gdy w twoim programie zarządzania chwastami brakuje planowania, chwasty mogą zaskoczyć cię i siać spustoszenie na polach, zagrażając plonom i jakości zbiorów.

Jaki rodzaj herbicydów zastosować jako zwalczanie chwastów w ziemniaku

Herbicydy przedwschodowe są skuteczne tylko wtedy, gdy są stosowane przed wzejściem chwastów i działają tylko na niektóre chwasty, dlatego należy starannie dobierać produkty i czas aplikacji. Zapewnij zwalczanie chwastów w ciągu pierwszych 30 do 60 dniach po posadzeniu roślin, zanim będzie można zastosować powschodowe herbicydy dla dodatkowej ochrony plonów.Odpowiednio dobrany środek chwastobójczy może być stosowany selektywnie, aby zapobiec corocznemu zarastaniu chwastów w nasadzeniach wieloletnich.Niektóre herbicydy przemieszczają się, czyli translokują, wewnątrz rośliny. Herbicydy ogólnoustrojowe przemieszczają się po wchłonięciu przez liście, łodygi lub korzenie. Herbicydy, które nie poruszają się po dostaniu się do rośliny, nazywane są herbicydami kontaktowymi. Niektóre produkty agrochemiczne mogą być herbicydami kontaktowymi lub ogólnoustrojowymi, w zależności od sposobu ich zastosowania. Sposób działania odnosi się do wpływu herbicydu na roślinę. Herbicydy działają na wiele różnych sposobów. Jeśli zrozumiemy sposób działania herbicydu, będziemy wiedzieć, jakie objawy wywołuje w dawkach skutecznych lub śmiertelnych.Selektywne herbicydy są szeroko stosowane jako zwalczanie chwastów w ziemniaku oraz w innych uprawach, takich jak zboża, ryż, kukurydza, sorgo, pasze i trawy darniowe. Zwykle stosuje się je na liście, ale są skuteczne również w glebie. Każdy herbicyd, który spadnie na ziemię zamiast na liście, może zostać przesiąknięty do gleby deszczem lub nawadnianiem i zostanie wchłonięty przez korzenie chwastów.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.