Zyskująca na popularności Bachta

0
368

DLACZEGO WARTO ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ Z BACHATĄ?

TANIEC PROSTO Z DOMINIKANY

Bachata to rodzaj muzyki i tańca, który narodził się na Dominikanie, ale dosyć szybko przeniósł się do Europy oraz do Stanów Zjednoczonych. Tematyka piosenek porusza kwestie uczuciowe i jest romantyczna, a przeważnie spotyka się utwory mówiące o smutku i złamanym sercu.

Jest to przykład tańca, który nie należy to najprostszych, natomiast każdy może się go prędzej czy później nauczyć. Bachata ma w sobie wiele z tańców latynoskich, jest podobnie seksowna i zarazem intymna, ale z zachowaniem dobrego smaku i uczucia. Ten styl taneczny uważany jest za najbardziej „uliczny”, nie mniej nie powstrzymuje to ludzi od organizowania konkursów i prezentacji Bachaty na całym świecie.

W Polsce moda na bachatę dopiero powoli się naradza, nie mniej jest przyćmiona przez wszechobecną i popularną Kizombę. Z czasem również Bachata na stałe zagości do oferty szkół tanecznych. Natomiast jeśli interesują nas tematy tańców latynoskich i chcielibyśmy zagościć do profesjonalnej grupy tancerzy i choreografów, zawsze możemy zajrzeć na stronę https://agencjataneczna.pl/.

Okazuje się, że bachata to świetny taniec do nauki, gdyż podstawowy krok jest oparty o inne tance latynoskie, takie jak np. salsa. Sztuką w tańczeniu Bachaty jest wyizolowanie różnych części ciała, tak aby uzyskać zmysłowy ruch. Partner bądź partnerka tańcząca Bachatę nawiązuje kontakt ze swoją połówką, w taki sposób, aby był on zarazem intymny, ale z zachowaniem szacunku i klasy.

STYLE TANECZNE BACHATY

Istnieją trzy style taneczne Bachaty, przy czym najpopularniejsza jest Dominicana. Charakteryzuje się ona charakterystycznym tańcem bazującym na odpowiednim ułożeniu i ruchu bioder oraz reszty ciała. Tańczy się ją bardzo blisko, prawie że złączonymi tułowiami, i prawą nogą wysunięta w stronę uda pomiędzy nogi partnera. Popularniejsza od Dominicany jest Moderna, która jest nieco wolniejsza i zawiera często w swoich utworach wstawki gitarowe. Jest to styl nie tylko najpopularniejszy, ale i najczęściej nauczany https://agencjataneczna.pl/pl/oferta/instruktorzy. Inną odmianą bachaty jest styl sensual. Jest to najbardziej zmysłowy styl, mający wydźwięk erotyczny, co jednak nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

MUZYKA DO BACHATY

Muzyka do Bachaty szerzej została wypromowana, gdy takie gatunki zdobyły popularność i na stałe zagościły w rozgłośniach radiowych. Współcześnie wykonawców muzyki Bachata jest od groma. Charakteryzuje się ona niesamowitą rytmicznością, a do jej tworzenia wykorzystuje się różnorodne instrumenty, natomiast same teksty piosenek są dosyć proste i przeważnie mówią o miłości.

DLA KOGO BACHATA JEST ODPOWIEDNIA?

Styl taneczny wywodzący się z Dominikany, to idealna propozycja dla osób, które są cichymi miłośnikami tańców latynoamerykańskich, chociaż tańczyć ją mogą wszyscy. Kwestia odpowiednio nastawienia i przełamania, gdyż jest to taniec bardzo odważny. Jego dużym atutem jest bazowanie na dosyć prostych krokach i wolnych ruchach oraz niewielkiej ilości skomplikowanych figur.

Bachatę możemy traktować nie tylko przez pryzmat tańca – układów tanecznych i kroków, ale również jako sztukę ekspresji i klucz do naszej zmysłowości i intymności, zachowanej w granicach odpowiedniego smaku. Taniec Bachata jest dedykowany szczególnie dla osób, mających problemy z wyrażaniem swoich uczuć i emocji w tańcu, gdyż pomaga ona na zbliżenie się partnerów do siebie i poznanie swoich ciał oraz potrzeb. Należy pamiętać, że taniec ten wymaga dużej elastyczności oraz improwizacji z naszej strony. Wymaga wyzbycia się skrepowań i o ile chcemy odpowiednio poczuć jego ideę.

BACHATA JAKO ALTERNATYWA DLA WYSIŁKU FIZYCZNEGO

Tańcząc Bachatę i poddając swoje ciała intensywnej pracy, w szczególności angażując nogi oraz biodra, podnosimy temperaturę naszego ciała a tym samym spalamy duże ilości kalorii i dbamy o odpowiednią rzeźbę naszego ciała. Bachata to rewelacyjny sposób na świetną sylwetkę, które jednocześnie pozwala się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy i wyzwala w nas pokłady ogromnej energii.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.